De gemeente kan er de toekomstige bouwplannen aan toetsen. Ook geeft het een eerste idee van de vorm en hoogte van de nieuwbouw, en hoe deze bij de bestaande gebouwen en de omgeving past.
Het gebiedskader Limbeek stellen we samen op met bewoners, de woningcorporaties, belangenorganisaties, wijkpartners, eigenaren van gebouwen en grond en de gemeente. Het gebiedskader gaat over het gebied tussen het eerste deel van de Boschdijk vanaf Fellenoord, Marconilaan en de spoorlijn.
Waarom een gebiedskader voor Limbeek?
Eindhoven groeit en dat biedt kansen voor Limbeek omdat een deel van de groei daar komt. Daarom kijken we eerst naar het Limbeek van nu en vooral naar wat de buurt nodig heeft om klaar te zijn voor de toekomst.
Limbeek is een buurt die extra aandacht vraagt om de leefbaarheid te verbeteren. Denk hierbij aan een slechte staat van bepaalde woningen, sociale onveiligheid en een tekort aan voorzieningen. Er zijn al verschillende initiatieven voor het toevoegen van woningen. We willen ervoor zorgen dat nieuwe woningen ook bijdragen aan verbetering van de leefbaarheid in de buurt. Met extra woningen kunnen mensen doorstromen naar een andere woning maar toch in de wijk blijven en komt er ook plek voor nieuwe bewoners.
Bijna tweederde van de inwoners van 18 jaar en ouder geeft aan zich eenzaam te voelen en bijna de helft van de inwoners voelt zich wel eens onveilig in de buurt. Daarom willen we de openbare ruimte verbeteren zodat er een aantrekkelijke, veilige en toekomstbestendige buurt ontstaat.
Door slim meer huizen te bouwen en de straten, pleinen en parken mooi en toekomstbestendig in te richten, kunnen we zorgen voor een sterkere betrokkenheid van bewoners bij hun buurt en buurtgenoten. Dit draagt bij aan een veilige, aantrekkelijke buurt met een hogere kwaliteit van leven voor iedereen die er nu woont én voor nieuwe bewoners.
Wat is de planning?
| Maart-december 2026 | Ophalen inbreng voor gebiedskader. Opstellen van het concept-gebiedskader. Toetsen concept-gebiedskader. |
| December 2026 | Gemeenteraad geeft wensen en bedenkingen over het gebiedskader. |
| Januari-februari 2027 | Eventueel verwerken van wensen en bedenkingen gemeenteraad. Concept-gebiedskader ter inzage. Iedereen kan schriftelijk of digitaal reageren (= zienswijze). Verwerken eventuele zienswijzen. |
| April 2027 | Vaststellen gebiedskader door college van Burgemeester en Wethouders. |
Hoe kan ik meepraten?
Het opstellen van het gebiedskader gebeurt in samenspraak met iedereen die zich betrokken voelt bij het gebied: (toekomstige) bewoners, ondernemers, eigenaren, huurders, belangenorganisaties en initiatiefnemers die in de nabije toekomst hun plannen willen realiseren.
We vragen (toekomstige) buurtbewoners en stedelijke belangenorganisaties eerst naar de kernwaarden van de buurt. Oftewel: wat is Limbeek volgens hen en hoe gaan bewoners met elkaar om? Dit doen we samen met een social designbureau. We voeren gesprekken om te horen welke waarden, wensen en zorgen er zijn. Deze informatie gebruiken we om richting te geven aan het gebiedskader.
Daarna volgt een bijeenkomst waarin we het eerste concept van het gebiedskader uitleggen. We laten zien hoe we de inbreng uit het eerste participatiemoment hebben vertaald naar kernwaarden en hoe die zijn verwerkt in het concept. Als de participatiemomenten bekend zijn, vind je de datum daarvan in de planning en kun je een uitnodiging verwachten.
Als het concept gebiedskader klaar is, leggen we dit zes weken ter inzage. Tijdens die periode kun je een reactie geven. Dat noemen we een zienswijze. We kijken goed naar de zienswijzen. Waar dat kan passen we het concept gebiedskader aan. Het gebiedskader wordt uiteindelijk vastgesteld door het college van Burgemeester en Wethouders.
Waar vind ik meer informatie?
Meer informatie vind je in het participatieplan gebiedskaders Woensel-Zuid.