Expo Open Eindhoven geopend samen met This is Eindhoven store

Gemeente Eindhoven en citymarketingorganisatie Eindhoven365 hebben in winkelcentrum de Heuvel op 3 oktober samen een plek geopend voor alle Eindhovenaren: This is Eindhoven. Het is een brandstore met Eindhovense producten, maar ook een expo die de bezoeker meeneemt in de toekomst van de stad.

Op vier grote schermen kunnen bezoekers zelf animatievideo’s afspelen over gebieden in de stad die de komende 10 tot 20 jaar fors gaan veranderen. Volgens wethouder Mieke Verhees van Wonen, wijken en ruimte is de Expo hard nodig: Eindhoven groeit snel, steeds meer mensen willen hier wonen, werken, studeren en genieten. Dat is spannend en roept belangrijke vragen op: zijn er genoeg woningen, voorzieningen, zorg, onderwijs, blijft de stad bereikbaar? Blijft mijn buurt wel zoals ik die ken? We willen op deze plek laten zien dat we Eindhoven leefbaar, prettig en veilig houden. En hoe we dat gaan aanpakken.

Grote blikvanger van This is Eindhoven is Planet Eindhoven, een groot lichtkunstwerk dat in de hal tussen de entree van de brandstore en het Muziekgebouw Eindhoven hangt. Het verbeeldt de stad als een soort omgekeerde maquette, waar bezoekers in de hal met 1 grote knop verschillende lichtscenes op kunnen laten afspelen. 

Wethouder Robert Strijk is blij met de samenwerking tussen de gemeente en Eindhoven 365/Eindhoven247: Deze brede samenwerking zorgt ervoor dat er één mooie plek die Eindhovenaren meeneemt naar de toekomst, maar ook bezoekers informeert over wat er allemaal te doen is in de stad en waar ze een Eindhoven-souvenir kunnen kopen.

Fotograaf: Xenia Peter