Tijdelijke verkeersmaatregelen Gagelstraat, Lichtstraat en Victoriapark
De werkzaamheden voor de Victoriatoren zijn al een tijdje bezig. Voor de realisatie moeten we tijdelijk wat extra ruimte maken. Dit doen we voor de bouwveiligheid, een route voor werkverkeer en opslag voor bouwmaterialen. Daarvoor treffen we een aantal verkeersmaatregelen, die gelden tot het eind van de bouwwerkzaamheden. We verwachten dat onderstaande maatregelen ongeveer 3 jaar van kracht zijn:
- Er komen bouwhekken rondom het bouwterrein. Een deel van de Gagelstraat valt binnen dit terrein, dus de straat is niet te gebruiken als doorgaande weg. De bouwhekken zorgen voor veiligheid. Zo kunnen onbevoegden, zoals spelende kinderen, niet op het terrein komen.
- Het voetpad tussen het kruispunt Gagelstraat/Ventoselaan en het Victoriapark blijft open, maar kan kort worden afgesloten als er hijswerkzaamheden zijn.
- Een deel van de Lichtstraat en de hele straat 'Victoriapark’ worden eenrichtingswegen. Dit geldt vanaf de inrit van de parkeergarage van de Lichtstraat tot en met de start van de Mathildelaan. De eenrichtingsweg is uitgezonderd voor fietsers en bromfietsers. Cure mag tegen de richting in rijden om containers aan het Victoriapark (voor de Jumbo) te legen.
- De afvalcontainers aan de Gagelstraat zijn niet bereikbaar. Afval breng je naar de containers aan het Victoriapark. Verder blijven alle woningen en voorzieningen bereikbaar.
Ga naar VerbeterDeBouw.nl voor vragen of opmerkingen over de bouw van de Victoriatoren.
Voortgang Victoriapark
In het Victoriapark gaat het werk goed vooruit. Er zijn extra grondwerkzaamheden gedaan en onderzoek naar explosieven. De eerste vormen van De Gender en de wandelpaden zijn al zichtbaar. Ook is de stuwput geplaatst, zodat we straks het waterpeil in de Gender kunnen regelen. Nu dit klaar is, wordt binnenkort de doorgang van de Witte Dame naar de Jumbo hersteld.
Update TAC-gebouwen
Begin november is het gerenoveerde deel van het TAC-gebouw aan de Ventoselaan opgeleverd. De eerste huurders van de ateliers krijgen deze maand hun sleutel. Stap voor stap volgen de anderen, tot maart 2026. Dan heeft iedereen een sleutel. De nieuwbouw aan de Vonderweg is naar verwachting klaar in oktober 2026.